7 pierwszy prac Ani

myfirst7jobs

Poznaj 7 pierwszy prac Ani. W Internecie od jakiegoś czasu krąży hasztag my first 7 jobs (#myfirst7jobs). Dowiedz się, co Ania robi(ła) zawodowo!

Wstęp do 7 pierwszy prac Ani

Ania dorabianie zaczęła od bloga (nie, nie tego :)) i / lub wypełniania płatnych ankiet przez Internet. Na tamtym blogu dorabiała na Google Adsense, AdTaily (niedawno dopiero wypłaciła zarobione pieniądze z AdTaily :P), w programie partnerskim jednego z banków i sieci afiliacyjnej, której nazwy teraz nie pamięta. Poza takim dorabianiem w sieci, była konsultantką Oriflame. Dorabiała też chodząc na wszelkiego rodzaju kursy, dzięki dodatkowi aktywizacyjnemu. Następnie dzięki jednemu ze szkoleń, dokładnie dzięki szkoleniu dziennikarsko-promocyjnemu dostała się na płatną praktykę do portalu dla kobiet. Tam pisała teksty o tematyce kobiecej, o kosmetyce i modzie. Pisała też porady w jednym z serwisów internetowych.

Pierwsza praca – ulotkarz

Pierwszą pracą Ani po skończeniu kilkumiesięcznych praktyk dziennikarskich było bycie ulotkarzem. Najpierw roznosiła zaproszenia na tzw. pokazy czy / i zabiegi medyczne do mieszkań jednorodzinnych oraz bloków mieszkalnych. Potem rozdawała je też np. przed kościołem. To rozwinęło Anię trochę w kontaktach z ludźmi i z… broniącymi posesji psami :P Zarobki uzależnione były od ilości rozniesionych oraz rozdanych zaproszeń.

Druga praca – Lidl

Przed świętami w grudniu i na początku stycznia w sklepie Lidl zatrudniali pomocników pakujących zakupy klientów, dbających o ekspozycję towaru oraz wykonujących drobne prace magazynowe. Ania była takim pracownikiem. Nauczyła się obsługi wózka w magazynie. Dowiedziała się, że większość ludzi nie potrzebuje i / lub nie chce pomocy przy pakowaniu zakupów, tego, że dbanie o ekspozycje nie ma końca oraz czemu pracownicy tego sklepu nie pytają o drobne… Lidl ma w porządku stawki za godzinę pracy (nie wiemy czy teraz też). W okresie przed świętami i Nowego Roku jeszcze trochę lepsze.

Trzecia praca – Super-Pharm

Ania pracowała w Super-Pharm jako pracownik magazynu. Wraz z inną dziewczyną układały kosmetyki, chemię gospodarczą w magazynie oraz w sklepie (to drugie tylko, jak brakowało tam danych produktów). Pracę umilały wspólne rozmowy, poznawanie asortymentu drogerii i kontakt z nowymi kosmetykami.

7 pierwszy prac

Czwarta praca – Otto

W Otto Ania pracowała jako pracownik pomocniczo-biurowy. Zajmowała się archiwizacją dokumentów. Pomagał jej w tym współpracownik. Podpisywała segregatory i podawała mu te segregatory, a on je umieszczał na półkach lub sama je kładła na półki. Lubiła spokojną atmosferę tej pracy i po prostu to robić. Kiedyś odnajdywała się w takiej pracy, teraz nie wie czy tak by było…

Piąta praca – Orsay

W firmie Orsay Ania pracowała jako pracownik produkcji. Rozpakowywała kartony pełne ubrań i dodatków, zmieniała im metkę, na której była cena i znów je pakowała w te same kartony. Paczki z ubraniami wyżyły do ok. 12 kilogramów, więc długo w tej pracy nie wytrzymała. Pracę tam umilało towarzystwo współpracownic – rozmowy z nimi, jakoś milej się dzięki tym rozmowom pracowało. Dzięki tej pracy Ania dowiedziała się, że praca fizyczna raczej nie jest dla niej.

Szósta praca – Mydlarnia u Franciszka

Ania zapraszała przechodniów do robienia zakupów w Mydlarni u Franciszka. Miała ubrany specjalny fartuszek. Miała mówione do jakich ludzi podchodzić, np. w jakim przedziale wiekowym, do których nie. Pracowała tam tylko albo aż… jedną godzinę, bo nie udało jej się namówić chyba żadnego przechodnia do zakupów w tym sklepie. Ta praca uświadomiła Ani, że na obecnym etapie życia nie nadawała się do takiej pracy.

Siódma praca – Headway

Ania pracuje już w firmie Headway kilka lat. Więcej o tym co robi i na jakim stanowisku / jakich stanowiskach pracuje przeczytasz na www.goldenline.pl/anna-kryjom (trzeba mieć założony darmowe konto na tej stronie) lub www.linkedin.com/in/annakryjom.

Oprócz wykonywania tych siedmiu prac, Ania dorabiała jeszcze na inwentaryzacjach. Wymienione prace oraz formy dorabiania nie są jedynymi, które Ania wykonywała / wykonuje.

W kolejnym poście napiszemy o tym, jak blog oraz znajomości blogowe rozwija naszą przedsiębiorczość.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze moderujemy. Te, które mają widoczny w podpisie adres WWW bloga/ strony lub zawierają linki reklamujące/ pozycjonujące jakaś stronę WWW/ blog nie zostaną opublikowane. Podpisz się imieniem i nazwiskiem, imieniem lub ksywką.

Reklamę na naszym blogu możesz kupić klikając tutaj (w postaci dodania krótkiego tekstu lub grafiki przekierowującego na jakąś stronę WWW). Możliwa jest też reklama w postaci dodania swojego artykułu reklamowego. By ją kupić kliknij w prawym górny rogu na napis "Dodaj tutaj artykuł reklamowy". O innych formach reklamy przeczytasz na podstronie Współpraca. Zapraszamy do jej odwiedzenia.

Dziękujemy za komentarz. Liczymy na kolejne :)

Copyright © 2016 Dorabiaj przez Internet, Blogger