Tanie dodatki / dekoracje do domu: tealighty, świeczki zapachowe i bezzapachowe, świece ozdobne / dekoracyjne

tanie dodatki do domu

Nowy cykl postów (Tanie dodatki do domu / Tanie dekoracje do domu) na blogu. Poznaj ceny, zobacz zdjęcia i różne rodzaje tealightów oraz świeczek (zapachowych oraz bezzapachowych, zwykłych, świec dekoracyjnych i ozdobnych).

Dziś przeczytasz na blogu notkę z nowego cyklu. Nazwaliśmy do Tanie dodatki do domu / Tanie dekoracje do domu. Będziemy w postach z tej serii opisywać ceny, pokazywać zdjęcia oraz rodzaje dekoracji i dodatków do domu. Tym razem zajmiemy się: tealightami oraz świeczkami i świecami.

Tealighty

To podgrzewacze do wosków i olejków, które można umieszczać w dolnych częściach kominków. Klasyczny tealight jest bezzapachowy. Spotykamy też pogrzewacze zapachowe. Zwykłej wielkości tealight (mały) pali się przeciętnie 4 godziny. Większe podgrzewacze palą się nawet 12 godzin. Klasyczne tealighty dają niesamowity klimat. Zapachowe uwalniają swój zapach. Niezapachowe po umieszczeniu w kominku dają zapach wosków, olejków czy płatków zapachowych włożonych położonych na kominku.

Na zdjęciu pod świecami bezzapachowymi i obok długich świeczek zapachowych widzisz właśnie zwykłe tealighty (małe i bezzapachowe). Jest ich 100 sztuk. Kupiliśmy je w Tesco. Była wtedy przecena (30-50% na telighty i świece) i zapłaciliśmy za nie 7,99 zł.

Te długie świece to produkty zapachowe. Też były na promocji w Tesco i zapłaciliśmy za sztukę takiej świecy 1,39 zł. Świeca pomarańczowa ma zapach pomarańczy, świeczka - fioletowa chyba lili, kremowa - wanilii, czerwona - maliny i żółta - limonki.

Wyróżniamy tealighty: bezzapachowe i zapachowe, zwykłe (mała wielkość) oraz powiększone (większe). Bezzapachowe dobre są do kominków zapachowych. Zapachowe do świeczników. Zwykłe pasują do kominków zapachowych, ale i do świeczników. Powiększone najlepsze są do dużych świeczników lub ewentualnie większych kominków zapachowych.

Powyżej widzisz 6 podgrzewaczy (w opakowaniu jest 9 sztuk, 3 już wyjeliśmy), które są zapachowe. Ich zapach nazywa się "Moments". Jest delikatny i przyjemny dla nosa. Kupiliśmy je w Kiku. Były na przecenie. Przecenili je z ok. 9 zł na 4 zł.

Świeczki i świece

Świece oraz świeczki są dobre zarówno do domu, jak i do ogrodu, na balkon czy taras. Znajdziesz je w salonach piękności, restauracjach czy hotelach. Rozświetlają przestrzeń nadając jej fajny klimat. Nadając charakteru miejscu, w którym są postawione czyniom je piękniejszym.

Na zdjęciu widzisz pięć bezzapachowych świec - każda innej wysokości. Ten zestaw został przeceniony o około 30% w Tesco. Zapłaciliśmy za niego 13,99 zł. Normalnie kosztują one 19,99 zł.

Świece / Świeczki są bezzapachowe lub zapachowe. Mogą być dekoracyjne / ozdobne. Mają różne kształty: od prostych stołowych (długich), przez okrągłe, szpiczaste, po fikuśne (przeróżne figury). Można spotkać je w szkle (w słoiku lub szklance).

Cztery świece, chyba bezzapachowe (jeszcze nie wąchaliśmy). Kupiliśmy je również w sklepie Kik. Kosztowały 10,99 zł. Były również inne wersje kolorystyczne tych świec.

Wyróżniamy świeczki i świece: stearynowe (z kwasu stearowego), cerofanowe (bardziej przeźroczyste), kompozytowe (z oleju kokosowego i kwasu stearowego), palmowe (z oleju palmowego), łojowe (z łoju), melanylowe (z kwasem stearowym), belmontynowe (z belmontyny, czyli oczyszczonej parafiny otrzymanej podczas destylacji ropy naftowej), ozokerytowe (z wosku ziemnego), woskowe (z wosku), olbrotowymi (z tłuszczu z kaszalotów).

Te świeczki skusiły nas do zakupu pięknych zapachem pomarańczy. Kupiliśmy je za 10 zł w Flying Tiger Copenhagen. Pakowane są po cztery sztuki. Świeczki są w szklanych pojemniczkach.

Ostatnio modne są świeczki z diodą led. Spotyka się też świece brokatowe, urodzinowe (na tort), walentynkowe. Są dobre na wiele różnych okazji. Tradycyjne pasują do niemal każdego pomieszczenia. Bywają klasyczne - białe bądź w kolorze.

Kolejne świece i świeczki pokażemy Wam w następnym poście z tej serii.

PS Jak się Wam podoba nowa seria postów? Czekamy na Wasze uwagi i sugestie :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze moderujemy. Te, które mają widoczny w podpisie adres WWW bloga/ strony lub zawierają linki reklamujące/ pozycjonujące jakaś stronę WWW/ blog nie zostaną opublikowane. Podpisz się imieniem i nazwiskiem, imieniem lub ksywką.

Reklamę na naszym blogu możesz kupić klikając tutaj (w postaci dodania krótkiego tekstu lub grafiki przekierowującego na jakąś stronę WWW). Możliwa jest też reklama w postaci dodania swojego artykułu reklamowego. By ją kupić kliknij w prawym górny rogu na napis "Dodaj tutaj artykuł reklamowy". O innych formach reklamy przeczytasz na podstronie Współpraca. Zapraszamy do jej odwiedzenia.

Dziękujemy za komentarz. Liczymy na kolejne :)

Copyright © 2016 Dorabiaj przez Internet, Blogger