Dorabiaj dzięki sieciom partnerskim / afiliacyjnym

sieci partnerskie, sieci aifliacyjne

Dowiedz się, co to są sieci partnerskie / afiliacyjne. Poznaj modele rozliczeń w marketingu afiliacyjnym.

Jeśli jesteś blogerem, właścicielem strony internetowej czy bazy mailingowej możesz dorabiać dzięki sieciom partnerskim / afiliacyjnym... No właśnie, czym one są?

Sieci partnerskie / aiflacyjne, to strony internetowe, które skupiają reklamodawców i wydawców.

Reklamodawcy zgłaszają do nich swoje kampanie reklamowe.

Wydawcy mają swoje medium / media, czyli stronę / strony WWW, blog / blogi, listę mailingową / listy mailingowe. Jak zobaczą ciekawą kampanię / ciekawe kampanie, zgłaszają się do niej / nich. Wydawcy reklamują wybrane przez siebie kampanie. Mogą je reklamować przez:

 • mailing do posiadanej bazy mailingowej,
 • banery lub linki tekstowe na stronach internetowych czy blogach.

Na jakie modele rozliczeń może liczyć wydawca? Wydawca dorabia na:

 • cost per click (CPC), czyli klikach w e-mail, link tekstowy, baner,
 • cost per action (CPA), czyli za akcję / cost per lead (CPL), czyli za pozyskany lead, tj. kontakt. Taką akcję / Takim leadem może być:
  • wypełnienie formularza kontaktowego + niekiedy odebranie połączenia telefonicznego i potwierdzenie zainteresowania otrzymania oferty czegoś,
  • zarejestrowanie się np. do gry i potwierdzenie rejestracji,
  • wzięcie udziału w konkursie oraz wgranie zdjęcia paragonu na zewnętrzną stronę itd.
 • cost per sale (CPS), czyli za zakup w sklepie internetowym. Ten model rozliczeń przybiera formę procentu od kwoty zakupupionych towarów.
 • cost per order (CPO), czyli za zamówienie w sklepie internetowym. W tym modelu rozliczeń dostajesz daną kwotę za zamówienie bez względu na ilość i wartość zakupionów towarów.

Jest jeszcze model zarobku CPM, czyli cost per mille, tj. za tysiąc wyświetleń, ale nie spotkaliśmy się jeszcze z nim w sieciach partnerskich / afiliacyjnych... a Wy się spotkaliście? Jeśli tak, dajcie znać w komentarzu :)

Ponadto te formy rozliczeń mogą się ze sobą łączyć, np. klik i sprzedaż.

Z tego co zauważyliśmy rozliczenie CPC w obecnych czasach jest już rzadkie i zwykle stosowane w małopopularnych branżach / tematach.

Mamy nadzieję, że to pierwsza część informacji o programach partnerskich. Trzymajcie kciuki byście, za ok. tydzień, mogli przeczytać kolejną porcję wiedzy o programach afiliacyjnych. Anię bierze przeziębienie, więc ciężko jej teraz pisać. Zapraszamy do śledzenia bloga i czytania innych naszych tekstów. Pozdrawiamy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze moderujemy. Te, które mają widoczny w podpisie adres WWW bloga/ strony lub zawierają linki reklamujące/ pozycjonujące jakaś stronę WWW/ blog nie zostaną opublikowane. Podpisz się imieniem i nazwiskiem, imieniem lub ksywką.

Reklamę na naszym blogu możesz kupić klikając tutaj (w postaci dodania krótkiego tekstu lub grafiki przekierowującego na jakąś stronę WWW). Możliwa jest też reklama w postaci dodania swojego artykułu reklamowego. By ją kupić kliknij w prawym górny rogu na napis "Dodaj tutaj artykuł reklamowy". O innych formach reklamy przeczytasz na podstronie Współpraca. Zapraszamy do jej odwiedzenia.

Dziękujemy za komentarz. Liczymy na kolejne :)

Copyright © 2016 Dorabiaj przez Internet, Blogger