Jak skonfigurować wtyczkę
Yoast SEO — WordPress Plugins?

Z tekstu dowiesz się:

 1. jak zainstalować wtyczkę Yoast SEO (nigdyś WordPress SEO by Yoast) na stronę opartą o Wordpress
 2. oraz jak skonfigurować wtyczkę Yoast SEO/ WordPress SEO by Yoast.

Do wersji 2.3 wtyczka nosiła nazwę WordPress SEO by Yoast.

 1. Zaloguj się do strony opartej o Wordpress i wejdź w Wtyczki.
 2. Kliknij dodaj nową, w polu szukaj wtyczek wklej Yoast SEO i kliknij enter.
 3. Kliknij zainstaluj.
 4. Po zainstalowaniu wtyczki - włącz ją (Wtyczki --> Zainstalowane wtyczki --> przy wtyczce Yoast SEO kliknij włącz).
 5. Zdecyduj czy meta opis strony będziesz miał/a jednakowy dla całej strony czy nie. Meta opis to taki opis, który widzisz w wynikach wyszukiwarki pod adresem WWW.
 6. Jak chcesz mieć jednakowy to znajdź w lewym pasku SEO i kliknij Tytuły i Meta Tagi. Tam kliknij Typy wpisów i w polach Szablon meta opisu: wklej meta opis strony i zapisz zmiany. Pamiętaj by meta opis strony miał do 156 znaków.
 7. Dodatkowo polecam dodawać tytuł SEO do stron. Tytuły SEO dla stron widzisz nad adresem WWW w wynikach wyszukiwania oraz na górnym pasku w przeglądarce (po najechaniu na niego w pasku przeglądarki widać cały, bez najechania tylko jego część). Aby to zrobić wejdź w konkretną stronę i w Tytuł SEO: wpisz tytuł SEO strony. Pamiętaj by miał do 70 znaków. Na końcu wybierasz Zaaktualizuj lub Opublikuj.

Meta tytuł strony i tytuł SEO powinny zawierać frazy, czyli słowa kluczowe, czyli te, na które chcesz pozycjonować swoją stronę WWW/ swój blog.

Jeśli komuś bardzo zależy na SEO polecam nie wstawiać jednego meta opisu dla całej strony a dla każdej strony serwisu dodawać osobny meta opis strony. Wtedy nie wykonujesz punktu 6! Wchodzisz w każdą stronę, której chcesz nadać meta opis i w polu Meta opis: go wstawiasz. Następnie klikasz Zaaktualizuj lub Opublikuj.

To takie podstawowe i moim zdaniem dwa najważniejsze zadania jakie należy wykonać by poprawić pozycjonowanie strony dzięki wtyczce Yoast SEO.

3 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. My teraz na naszym blogu z tej wtyczki nie korzystamy (mamy bloga na blogspocie a tu się nie da), ale w przyszłości chcemy przejść na Wordpress i wtedy z niej koniecznie będziemy korzystać :) Też ją polecamy! Pozdrawiamy Ciebie

   Usuń
 2. The racetrack, therefore, gives you another way 온라인카지노 to place your bets. Double Street Bet – Back two rows of numbers by betting on the road dividing the primary numbers of every row and the road separating them from the outside area. Street Bet – Back any row of numbers, for example, thirteen, 14 and 15, by putting a chip over the primary variety of the row on the road dividing it with the outside area.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze moderujemy. Te, które mają widoczny w podpisie adres WWW bloga/ strony lub zawierają linki reklamujące/ pozycjonujące jakaś stronę WWW/ blog nie zostaną opublikowane. Podpisz się imieniem i nazwiskiem, imieniem lub ksywką.

Reklamę na naszym blogu możesz kupić klikając tutaj (w postaci dodania krótkiego tekstu lub grafiki przekierowującego na jakąś stronę WWW). Możliwa jest też reklama w postaci dodania swojego artykułu reklamowego. By ją kupić kliknij w prawym górny rogu na napis "Dodaj tutaj artykuł reklamowy". O innych formach reklamy przeczytasz na podstronie Współpraca. Zapraszamy do jej odwiedzenia.

Dziękujemy za komentarz. Liczymy na kolejne :)

Copyright © 2016 Dorabiaj przez Internet, Blogger