Jak zwiększyć ruch na stronie, blogu? 23 sposoby

Z tego postu dowiesz się, jak zwiększyć ruch na stronie / blogu. Czytaj uważniej i stosuj, ile możesz :)
Oto nasze sposoby na zwiększanie ruchu na blogu.
- Raz, dwa razy dziennie 5-7 razy w tygodniu wchodzimy na blogi powiązane branżą z naszym blogiem lub niepowiązane branżą, ale które lubimy czytać albo wchodzimy w różne agregaty blogów, a potem w posty blogerów, które nas zainteresowały. Czytamy te interesujące posty i komentujemy (jak mamy coś do powiedzenia). W komentarzach zostawiamy swój link do bloga w polu "link". Nie podpsujemy się linkiem do bloga, tylko dodajemy go w odpowiednim do tego polu (jak takie pole w komentarzach jest, bo czasem niestety go nie ma).
- Poza tym odpisujemy na komentarze / odpowiadamy na pytania z komentarzy na blogu.
- Polecamy wtyczkę disqus, która pomaga toczyć dyskusję w komentarzach. To przyciąga z powrotem czytelników na blog.
- Dodanie do agregatów blogów może pomóc w zwiększaniu zasięgu Twojego bloga. Najlepiej dobrać agregatory tematycznie do bloga.
- Jak piszemy jakiś post to zawsze dodajemy frazy, na które jest dobrze daną notkę pozycjonować, czyli słowa kluczowe po których użytkownicy Internetu szukają czegoś w wyszukiwarkach Internetowych. Zanim napiszesz jakiś post dobrze jest sprawdzić czy ktoś szuka w ogóle takich informacji w sieci, np. wpisując w wyszukiwarkę kilka słów, o kórych chciałeś / chciałaś napisać. W h1 postu, które powinno być w tytule pownieneś / powinnaś zawrzeć frazę, w adresie WWW, w altach obrazków, w nazwie pliku obrazka i podpisie obrazka oraz trochę w treści. Ale w treści nie przesadzaj z frazami.
- Dobrze jest mieć profil Google + i zapisywać się do kręgów osób, których blogi obserwujesz. Wtedy zaobserwowany bloger zwykle sprawdza kto go obserwuje i klika w Twój link do bloga. Na profilu Google + dobrze jest publikować linki do Twoich postów na blogu. Dobrze też mieć fanpage na Facebooku, na którym m. in. będziesz dodawał linki do nowych notek na blogu. Aktywność w mediach społecznościwoych podpiętych linkiem / linkami do bloga też podnosi SEO strony. Jak nie masz weny na post, opublikuj coś w social media podłączonych pod blog.
- Jak masz blog na Wordpressie to polecamy wtyczkę do Seo "WordPress Plugins by Yoast". To świetna wtyczka do pozycjonowania strony czy bloga! Ona dużo podpowiada. Np. frazy warto brać w fraza, czyli pogrubienie / bold.
- Jak chcesz sztucznie nabijać liczniki wejść (nas to nie interesuje), to polecamy dodawać bloga do serwisów typu autosurf. Dzięki temu zwiększy Ci się liczba odwiedzin bloga.
- Warto też mieć na blogu newsletter. Dzięki niemu czytelnicy będą wracać, bo np. będziesz im wysyłać na ich adres e-mail linki do nowych postów.
- Jak masz bloga na blogspocie to wpisuj frazy w "kategorie". Może dzięki temu ktoś dłużej zostanie na blogu a może ktoś po nich trafi na Twój blog?
- Pisz też posty systematycznie lub działaj w mediach społecznościowych systematycznie, a najlepiej rób jedno i drugie.
- Zmieniaj co jakiś czas wygląd bloga. Oczywiście na za często. Aktualizuj wpisy. SEO to lubi. Czytelnicy mogą być ciekawi np. nowego szablonu na blogu - powiadamiaj ich o tym w social media.
- Organizuj czasem konkursy na blogu. To może przyciągać na Twój blog osoby, które lubią uczestniczyć w konkursach. To może pomagać budować społeczność i zaangażowanie na blogu. Nagradzaj czytelników - będą najprawdopodobniej częściej wracać na blog.
- Twórz na blogu ankiety. Ludzie lubią wypełniać ankiety. Nie przesadzaj jednak z ich długością. Możesz nagradzać czymś drobnym czytelników, którzy wypełnią ankietę. Ankieta może Ci też powiedzieć, skąd osoby trafiają na Twój blog. Może to będzie dla Ciebie ważna informacja.
- Możesz też stworzyć widget / boks "Top komentatorzy (miesiąca) / Najczęściej komentujący" - wrzucać tam link 5 najczęściej komentujących wraz z liczbą ich komentarzy. Najbardziej aktywnych możesz czymś nagradzać. Niektórzy lubią się prześcigać w ilości pisanych komentarzy.
- Możesz również (na)pisać tekst(y) na blog(i) znanego / znanych blogera / blogerów i prosić by ten bloger / ci blogerzy podpisał / podpisali Twój / Twoje tekst / teksty Twoim linkiem do bloga.
- Przeprowadź wywiad z jakimś blogerem i u siebie na blogu go opublikuj lub udziel wywiadu jakiemuś blogerowi i poproś go by zawarł link do Twojego bloga w tym wywiadzie.
- Pisz na forach i miej w stopce / podpisie link do swojego bloga. Najlepiej jak fora są powiązane tematycznie z Twoim blogiem.
- W zależności od tematyki bloga - miej profile w mediach społecznościowych w różnych / odpowiednich tematycznie serwisach. Np. Instagram może być dobry dla blogów wnętrzarskich. Miej w takim profilu link do bloga. Staraj się co jakiś czas zamieścić coś na tych profilach. Pokazuj kulisy blogowania. Pytaj czytelników by wywoływać reakcje. Chcesz by ktoś napisał komentarz? Zrób błąd ortograficzny ;)
- Daj coś czytelnikom czasem za darmo. Np. zaprojektuj "plan lekcji" jak masz blog parentingowy i opublikuj go czytelnikom w wersji do pobrania. Publikuj takie drobne darmowe rzeczy co jakiś czas.
- Frazy bierz w tag strong i powtarzaj frazy w treści postu 1-3 razy (możesz odmieniać wyrazy, ale nie jest to konieczne, lepiej ich nie odmieniać albo raz odmieniać, raz nie odmieniać).
- Pisz chwytliwe, kontrowersyjne, ciekawe tytułu postów. Jak będziesz mieć blog w spisach blogów - możesz tym przyciągnąć nowych czytelników.
- Popraw SEO na stronie. Np. pamiętaj o pisaniu opisu SEO - dodaj do niego frazę nieodmieniając lub odmieniając ją [podobno lepiej to pierwsze], czyli opis na potrzeby wyszukiwania. Nie tylko jeden opis strony, ale też opisy do każdego posta / każdej notki. Jeśli pozycjonujesz blog tylko na kilka fraz, możesz dodać je do stopki bloga - choć w tym przypadku uważaj na kanibalizm. Lepiej na każdą podstronę dawać jedną frazę, w sensie pozycjonować daną podstronę na daną frazę.

A jaki Ty masz sposób na generowanie wyższych odwiedzin na Twoim blogu?
Witaj
OdpowiedzUsuńJa do tej pory stawiałam na SEO na stronie, ale ruch nie jest stały. Czas zatem na punkty 1, 4 i 15. Mam nadzieję, że przyniosą one efekty.
Komentowanie na innych blogach i dodanie do agregatów blogów przynosi ruch :) Punkt 15 może sprawić, że osoby będą do Ciebie częściej wracały. Pozdrawiam
UsuńOjej, ile pomysłów! Ja dotychczas stawiałam tylko na komentarze na innych blogach - przeważnie przynosi to wartościowy ruch. Niedawno zainteresowałam się SEO, ale na razie to dla mnie czarna magia, korzystam jedynie z wordpressowej wtyczki SEO by YOAST i staram się, żeby wszystkie wpisy miały przynajmniej zielone punkciki, czyli oznaczane jako dobre.
OdpowiedzUsuńMusze tez poszukać jakiś agregatów blogów, może znajdę coś ciekawego.
Podrawiam ;)
Dziękuję :) O SEO postaram się napisać osobny post. Pozdrawiam również
UsuńChyba przeniosę się na wordpressa, oj i dużo punktów mam jeszcze do zrealizowania!!! Ile pracy przede mną!!!
OdpowiedzUsuńPolecamy :) Życzymy miłej pracy nad blogiem! Przesyłamy pozdrowienia
UsuńDobre rady, szczególnie ta z wtyczką do wordpress :) Dzięki.
OdpowiedzUsuńMój feedback:
"funpage na Facebooku" - nie ma czegoś takiego jak funpage, jest fanpage :)
oraz "paretingowy" - też nie istnieje, jest "parentingowy", od "parents". Ogólnie polecam popracować nad stylem, składnią i dojrzalszym językiem. Poza tym - bardzo konkretnie. Pozdrawiam!
PS. Jeśli chcesz więcej info o social mediach, zapraszam do mnie - www.annamariawisniewska.pl
Dziękuję za feedback. Już się biorę za poprawę tych słów. Pisałam post w pośpiechu między innymi czynnościami, stąd pewnie te błędy. Dziękuję za radę co do "Ogólnie polecam popracować nad stylem, składnią i dojrzalszym językiem.". To prawda, powinnam nad tym pracować :) Pozdrawiam również
UsuńListę zapisuję i będę stopniowo wprowadzała te rady w życie :)
OdpowiedzUsuńMiło nam, że skrozystasz naszej listy pracując nad blogiem :) Pozdrowienia
UsuńZapisuję sobie gdzieś w ulubionych, bo to bardzo przydatne informacje:)
OdpowiedzUsuńDziękujemy za informację, o tym że post jest przydatny. Pozdrawiamy
UsuńJeżeli chodzi o komentarze to całkowicie się zgadzam. Przy czym zastrzegam, że liczy się to jakie komentarze zostawimy. Ja zauważyłem, że im lepsze i bardziej merytoryczne komentarze zostawię, tym większe prawdopodobieństwo, że przynajmniej ich autor do mnie zajrzy :-)
OdpowiedzUsuńDokładnie. Dziękuję za doprecyzowanie i pozdrawiam :)
UsuńO wszystkich metodach usłyszałam, niektóre wprowadziła ale nie wszystkie - głównie z lenistwa.
OdpowiedzUsuńJedyne co mnie zdziwilo go zmiana wyglądu bo wszędzie zutam żeby być właśnie mniej więcej takim samym jeslu wiesz o co mi kaman. Np. Nie zmienianie logo.
Disqusie jest super. Ale u Ciebie go nie widzę?
Tak, loga nie powinno się często zmieniać. Miałam na myśli odświeżanie wyglądu bloga co jakiś czas by wyglądał "na czasie"/ modnie/ był w trendzie, który aktualnie obowiązuje.
UsuńNie widzisz go, bo jeszcze jego nie zainstalowałam na tym blogu :)
Pozdrawiam
Ja bym zmienił nazwę punktu 23 na "optymalizacja strony pod kątem SEO" :) Jest sporo narzędzi (np. https://www.woorank.com) w których można sprawdzić co należy poprawić na naszej stronie
OdpowiedzUsuńDziękujemy za uwagi :) Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
UsuńWięszkość rzeczy już wdrożyłam, ale zastanowię się nad newsleterem, dzięki za pomysł :)
OdpowiedzUsuńSuper! Rzeczywicie warto się zastanowić nad tym czy czytelnicy będą zainteresowani newsletterem. Być może nie warto tworzyć go dla kilku osób albo może według Ciebie nawet dla kilku warto... Pozdrawiamy
UsuńDziękuję za ten wpis. Wygląda na to, że do wielu zasad już się stosuję, ale fajnie zobaczyć wszystko zebrane razem. pozdrawiam1
OdpowiedzUsuń:) Świetnie! Pozdrawiamy również. Życzymy miłego dnia
UsuńKiedyś czytałam, ze dopisywanie popularnych fraz to błąd, bo giniesz w gąszczu innych bardziej popularnych blogów, które tez pozycjonują się na te frazy, a sensowne jest pozycjonowanie się na frazy, na które nie wa zbyt wielkiego brania. Ale ja tam mam gdzieś seo. Pisze d ludzi, nie pod wyszukiwarki. I uznaję zasadę, że bez dobrej jakościowo treści żadne seo nic nie zdziała, bo to będą jednorazowe strzały.
OdpowiedzUsuńTo nie musi być błąd, aczkolwiek masz rację, że mało popularne frazy oczywiście łatwiej wypozycjonować, np. tzw. z długim ogonem niż bardzo popularne frazy. Te popularne frazy też można próbować wypozycjonować, ale będzie to trudniejsze od tych mniej popularnych. Rozumiemy Twoje zdanie :)
UsuńPunkt 20?! Cały mój blog jest za darmo ;)
OdpowiedzUsuń:) Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia Asiu
Usuń